Published
5 years agoon
By
Team
En del skandinaviske skuespillere har roller I en internasjonal film kalt «Lagos to Oslo». Filmen har premiere i slutten av denne måneden på en digital plattform.
Filmen forteller historien om Aaron, en akademisk begavet, elsket og fri ung mann som sliter med å betale semesteravgift for å kunne fortsette å gå på universitetet. Han blir introdusert til en mystisk, rik mann som lover ham verden. Det Aaron får i stede er isolasjon, maktesløshet og ødeleggelse.
Produksjonen har skandinaviske skuespillere som Boris Glibusic, Jannike Grut, Borje Lundberg, Mathilde Austergard Ypsøy m.m. I tillegg Michael Maponga fra USA, Anthony Warren fra Storbritannia, Richard Van Weyden og Hildegard Schroedther fra Tyskland samt flere store navn fra Vest-Afrika.
Regissør Kingsley Emmanuel sier at noen måtte fortelle en historie som denne, som er basert på virkelige hendelser, for å sette fokus på de forferdelige forholdene som gjør at mange afrikanske ungdommer prøver å komme seg til bedre kår i Europa.
Se traileren her
Du kan se Lagos to Oslo på Goswas Digital TV da den har premiere 27. november 2020. Gå til www.goswastv.com for å se traileren også.

Congo-Ghana Creative Corridor: Republic of Congo Partners Ghana to Forge Pan-African Film and Cultural Integration
REFFA Organizes Health Walk to Promote Fitness
Movie Review: ‘Wait List: A Love-ish Story’ – Age, Desire, and Reality
Accra Indie Filmfest (AiF) Announces Jury for 8th Edition
Movie Review: ‘The OG Bootcamp’ – Lauging Through Honest Conversation Beyond the Bedroom
BOYZ TRIP Adds, Ama K. Abebrese, Ama Qamata, Thapelo Mokoena & More; Now Filming in Cape Town

