Published
5 years agoon
By
TeamEn del skandinaviske skuespillere har roller I en internasjonal film kalt «Lagos to Oslo». Filmen har premiere i slutten av denne måneden på en digital plattform.
Filmen forteller historien om Aaron, en akademisk begavet, elsket og fri ung mann som sliter med å betale semesteravgift for å kunne fortsette å gå på universitetet. Han blir introdusert til en mystisk, rik mann som lover ham verden. Det Aaron får i stede er isolasjon, maktesløshet og ødeleggelse.
Produksjonen har skandinaviske skuespillere som Boris Glibusic, Jannike Grut, Borje Lundberg, Mathilde Austergard Ypsøy m.m. I tillegg Michael Maponga fra USA, Anthony Warren fra Storbritannia, Richard Van Weyden og Hildegard Schroedther fra Tyskland samt flere store navn fra Vest-Afrika.
Regissør Kingsley Emmanuel sier at noen måtte fortelle en historie som denne, som er basert på virkelige hendelser, for å sette fokus på de forferdelige forholdene som gjør at mange afrikanske ungdommer prøver å komme seg til bedre kår i Europa.
Se traileren her
Du kan se Lagos to Oslo på Goswas Digital TV da den har premiere 27. november 2020. Gå til www.goswastv.com for å se traileren også.
Short Film Review: ‘Crying on Command’, when faced with an opportunity of a lifetime, how bad do you want it?
Nollywood Legend Segun Arinze Arrives In Ghana Ahead Of The Black Star (The Teacher Of Africa) Stage Play
Without MultiChoice, Ghana’s Film Industry Faces Further Collapse – A Filmmaker’s Plea
Regal Film Festival And Awards Announces Call For Entries For Its Annual Film Festival And Awards
Berlinale Spotlight: Accra Returns for Its Second Edition – September 3–7, 2025
New NFA Board Targets 1% of Ghana’s Population to Reignite Film Distribution and Exhibition In Ghana